U brašno dodati suvi kvasac i so i promešati. Dodati zatim omekšali puter, med, jogurt i toplo mleko, pa zamesiti testo, samo toliko da se sastojci sjedine. Testo će bitii vrlo lepljivo, ali tako treba. Pokriti krpom i ostaviti 10-15 minuta da odstoji.
Odstojalo testo mesiti rukom, (ne vaditi ga iz činije i ne dodavati brašno), nekih pet minuta, da se dobije fino glatko testo, koje se ne lepi za ruke.
Pokriti testo i ostaviti oko sat vremena na toplo mesto, da naraste i duplira se.
Na radnu površinu posuti vrlo malo brašna, pa preko izručiti naraslo testo i polako rukama raširiti u oblik pravougaonika, debljine jednog prsta. Razvučeno testo premazati omekšalim puterom ili margarinom, preklopiti na tri dela, prebaciti na plato, pokriti i ostaviti u frižider pola sata.
Kada se testo ohladilo, prebaciti na radnu površinu, pa oklagijom rastanjiti u jednu dugačku traku, širine otprilike 20 cm i dužine oko 70-80 cm. Ovu traku iseći po širini na 8 jednakih delova, a onda svaki dobijeni pravougaonik preseći po dijagonali, tako da se dobije 16 trouglova, koje ćemo savijati u kifle.
Od dobijenih trouglova savijati kiflice, a prilikom savijanja, istezati testo u dužinu. Ređati u pleh, pokriti krpom i ostaviti oko pola sata da kiflice narastu. Zatim ih premazati umućenim jajetom, posuti susamom i peći na 180*C oko 20-25 minuta.
Ukoliko želite slane kiflice, možete ih pre savijanja puniti željenim filom (sir, kačkavalj, šunka itd..). Ako želite slatke kiflice, kao i uvek, moj savet je da ih punite kada se kiflice ispeku. Nabavite metalni deo za punjenje krofni, kiflica i ostalog peciva, nije skup, a veoma je praktičan. Slatko punjenje, bilo da je džem, krem ili neki drugi fil, će prilikom pečenja da iscuri i da se skore, a kada to uradite nakon pečenja, kiflice će biti pune fila i veoma ukusne.